Szanowna Koleżanko, Szanowny Kolego!

W imieniu Polskiego Towarzystwa Urologicznego, Oddziału Urologii Ogólnej i Onkologicznej SPWSZ w Szczecinie oraz Kliniki Urologii i Onkologii Urologicznej PUM zapraszam do wzięcia udziału w jesiennej edycji Wielodyscyplinarnych Debat Uro-Onko, która odbędzie się 27 października 2023 roku w Szczecinie. Planowanym miejscem obrad jest Hotel Courtyard by Marriott (Brama Portowa 2), na terenie Centrum Posejdon.

Celem drugiej edycji sympozjum jest przedstawienie najnowszych osiągnięć w zakresie onkologii urologicznej, ze szczególnym uwzględnieniem ograniczonego do narządu i zaawansowanego raka gruczołu krokowego oraz nowotworów prącia. Szczególny nacisk położony zostanie na przystępne i praktyczne przedstawienie sposobów leczenia tych schorzeń oraz integracji opieki w zakresie wielu dyscyplin medycznych.

W debatach wezmą udział przedstawiciele różnych dziedzin medycyny powiązanych z urologią. Zaproszenie do wygłoszenia wystąpień przyjęli uznani eksperci w zakresie onkologii klinicznej, urologii i radioterapii. Wierzymy, że cennym elementem sympozjum będą warsztaty szkoleniowe obejmujące szereg umiejętności praktycznych: biopsji fuzyjnej gruczołu krokowego, giętkiej ureteroskopii czy implantacji ekspandera SpaceOAR, stosowanego w nowoczesnej radioterapii raka prostaty. Kameralna i koleżeńska atmosfera spotkania z pewnością stworzy warunki do bezpośredniej wymiany doświadczeń czy wypracowywania ścieżek współpracy.

Patronat nad Sympozjum objęło Polskie Towarzystwo Urologiczne.

Szczegółowe informacje, program naukowy oraz formularz rejestracyjny znajdują są na stronie www.wduo23.pl

Żywimy nadzieję, że Wielodyscyplinarne Debaty Uro-Onko zostaną ciepło przyjęte przez środowisko specjalistów i wejdą na stałe do kalendarza wydarzeń edukacyjnych w naszych dziedzinach medycyny.

 

Z wyrazami szacunku

Dr hab. med. Artur Lemiński

Przewodniczący Komitetu Naukowego

Członek Zarządu Głównego PTU


 

brak