Szanowne Koleżanki,
Szanowni Koledzy!

 

W imieniu zarządów Oddziału Północno-Zachodniego oraz Sekcji Endourologii i ESWL Polskiego Towarzystwa Urologicznego zapraszamy na sympozjum naukowe, które odbędzie się w dniach 18-19 listopada 2022 roku w Bydgoszczy.

Tematem przewodnim sympozjum będą rozważania na temat starych i nowych technik operacyjnych stosowanych w urologii oraz nad przyszłością naszej specjalności. Wiele zmieniło się w ostatnich latach. Od fascynacji techniką laparoskopową przeszliśmy do etapu operacji w asyście robota. Trudno sobie wyobrazić, jak rozwinie się urologia w ciągu kolejnych 5-10 lat. O tym będziemy dyskutować w czasie poszczególnych sesji, omawiając stare, aktualne i nowe techniki operacyjne. Zapytamy naszych nauczycieli, jak kiedyś wyglądała urologia i jak Oni wyobrażali sobie jej rozwój.

Dzisiejsze techniki zabiegowe zostały zdominowane przez endourologię. Narzędzia uległy zminiaturyzowaniu, a tempo wdrażania robotyki i nowinek technicznych nierzadko nas zaskakuje. Czy jesteśmy w stanie przewidzieć, jak potoczy się rozwój endourologii, jak będzie wyglądała urologia przyszłości? To bardzo ważne zagadnienie, gdyż planując nasze dalsze działania, musimy zastanowić się nad modelem szkolenia młodych adeptów, aby byli oni przygotowani do sprostania wyzwaniom nowoczesnej urologii.

Nie mniej ważnym elementem obecnego spotkania będą walne zebrania członków Oddziału Północno-Zachodniego i Sekcji Endourologii i ESWL PTU, w czasie których odbędą się wybory do władz statutowych ww. jednostek organizacyjnych na następną kadencję.

Szczegółowy program naukowy oraz oferta dla uczestnika znajduje się na stronie:

www.opz-endo2022.konferencjeptu.pl

 

Zapraszamy do Bydgoszczy!

 

dr hab. med. Piotr Jarzemski, prof. UMK

przewodniczący Sekcji Endourologii

Polskiego Towarzystwa Urologicznego

 

prof. dr hab. med. Marcin Matuszewski

przewodniczący Oddziału Północno-Zachodniego

Polskiego Towarzystwa Urologicznego